Resim Ara:Anahtar Kelimeler:


 

 

Osmanlica Harflerle yazili bir bayrak


Osmanlica Harflerle yazili bir bayrak

Önceki Resim: Ata Ve Bayrak


Bayrak resmi Bayrak resmi Ata Ve Bayrak Ata Ve Bayrak Osmanlica Harflerle yazili bir bayrak Osmanlica Harflerle yazili bir bayrak Denizlerdeki Bayrak Denizlerdeki Bayrak Alevli Bayrak Alevli Bayrak

Sonraki Resim:
Denizlerdeki Bayrak


Resim Seçenekleri

      
Resim Kodlari:
Websiteleri için Büyük Resim Kodu
Forumlar için Büyük Resim Kodu
Direk Sayfa Linki


Osmanlica Harflerle yazili bir bayrak

Açıklama: Türk Bayrağı'nın Tarihi

Bir söylence göre, 1. Kosova Savaşı sonrasında savaşta ölen Türk askerlerin kanının bir çukurda toplanması sonucunda, Ay ve Yıldız'ın yan yana gelmesi ile oluştuğu söylenmektedir. Yapılan tüm varsayımlar arasında, 1. Kosova Savaşı'nın sebep olması en büyük ihtimallerden biridir, lâkin bu savaşın akşamında gökyüzünde Jüpiter ve Ay yan yana nadir anlarından birini yaşamıştır. Bu savaş sonunda ele geçirilen bir Sırp askeri, dönemin padişahı Murat Hüdavendigar'a Sırp savaş planlarını vereceği taahhütü ile yaklaşmış; hançeri ile Osmanlı İmparatorluğu galibiyeti ile sonuçlanan savaş sonrasında şehit edilmiştir. Yerine büyük oğlu Yıldırım Beyazıt geçmiştir.

1. Kosova Savaşı sırasındaki, Kosova'da gökyüzündeki görüntüye ulaşmak için örnek resimlerde Stellarium isimli ücretsiz planetarium programı kullanılmıştır. Planetarium programımızı 1. Kosova Savaşı tarihine (28 Temmuz 1389), ve Kosova koordinatlarına (Lat: 43.41 , Long: 25.65) alırsak ; gökyüzündeki Ay ve Yıldız'ın aslında Ay ve Jüpiter olduğu ortaya çıkar.

Jüpiter her ne kadar eski zamanlardan beri bilinmesine rağmen, ilk olarak 1610 yılında Galilei tarafından Jüpiter'e ait 4 Ay keşfedilmiştir. Jüpiter'in gözükebilen 4 ay'ının da etrafında kısmen parlaması (basit bir teleskopla gözükebilir, ancak çıplak gözle en iyi ihtimal Jüpiter'e yakın bir parıltı gözükür); büyük bir ihtimal Jüpiter'i köşeli bir yıldıza benzetilmesini sağlamıştır. Lâkin, Güneş'in herhangi bir gezegen üzerindeki yansımasının Dünya'daki insanlar tarafından parlak bir yıldıza benzetilerek de izlenebilir. Uranüs gezegeni de, bu süre içerisinde Jüpiter'e olan yakınlığı (her ne kadar çıplak gözle gözükmesi çok zor olsa da, küçük bir parıltı olarak gözükebilir); Jüpiter etrafında farkedilebilir 5 köşe gözükmesine sebebiyet verir.

Eğer ki bu yansımayı, olası bir kan çukuru üzerinde düşünürsek de; bize Türk Bayrağı'nın şu anki hali gözükür. Bunun için gece yarısı saatlerindeki gökyüzü görüntüsünü, dikey ve yatay olarak tersine çevirirsek (Ayı arkanıza alarak kan çukuru üzerindeki yansımayı izlemek isterseniz) karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü çıkar, ve Türk Bayrağı ile arasında müthiş bir benzerlik vardır.
Anahtar Kelimeler: Türk, Bayragi, Resimleri
Tarih: 26.01.2007 01:04
Hitler: 119990
İndirmeler: 27
İzlenme: 3.73 (630Oylar)
Dosya Boyutu: 29.8 KB
Gönderen: Shun
Rate Photo


Photo Comments

Yetkili: Yorum:
dilefger
Üye

Giriş tarihi: 01.06.2007
Yorumlar: 1
harika
türk bayrağı olurda harika olmazmı!
01.06.2007 07:49 Offline dilefger
yunusasik
Üye

Giriş tarihi: 29.09.2007
Yorumlar: 1
Bende Bir Tane Yaptım
http://img20.imageshack.us/img20/1716/bayrakmv9.jpg
29.09.2007 14:34 Offline yunusasik

Dost Siteler
Resimler|Resimler|Resimler|Modifiyeli Arabalar|Gizlilik Politikamız|Sitemap

  Domain